Úvod > Dění v obci > Aktuality > Změna systému svozu papíru a plastu.

Změna systému svozu papíru a plastu.

20.4.2022
30.6.2022

Vážení spoluobčané,

Od června tohoto roku dojde v obci Ostrov ke změně svozu plastů a papíru.

Tento tříděný odpad se bude svážet tak zvaně „dům od domu”, stejně jak se teď sváží odpad směsný a to i ve stejné trase. To znamená, že plasty a papír budete ukládat do popelnic k tomu určených, které budete mít doma a v daném termínu je odvezete k silnici, stejně jako popelnice se směsným odpadem.

Abychom Vás tímto rozhodnutím finančně nezatížili, rozhodlo zastupitelstvo o tom, že sběrné nádoby nakoupí obec a do každé domácnosti bude zdarma poskytnuta popelnice na plast a popelnice na papír o objemu 240 l.

Popelnice budou vydávány  27. 4. a 11. 5. 2022 vždy od 13:00 do 17:00 u budovy č.p. 6 ( tzv. bobkárna, příjezd cestou pod Forezem) a v rámci sběru velkoobjemového odpadu ve dnech 6. a 7. 5. 2022 na dvoře u č.p. 1.(hospoda)

Velkoobjemové kontejnery na plast a papír budou od června zrušeny, na sběrných místech zůstanou pouze kontejnery na sklo.

K této změně jsme přistoupily hlavně z důvodu navyšujícího se množství tříděných odpadů, který u nás odkládají osoby, které tudy jen projíždí, anebo osoby podnikající, kteří jsou povinni si zajistit odvoz odpadů sami, mimo náš obecní systém.

Naopak si slibujeme omezení nepořádku, který se nám na sběrných místech hromadí a zlepšení vytříděnosti odpadu v černých popelnicích.

V případě nejasností nebo dotazů volejte na tel.: 725 091 216

S pozdravem                                                             Marta Schipplová, starostka