Akce v okolí

Limonádový Joe aneb Koňská opera

Nádražní 39, 56401 Žamberk
Typ

V Trigger Whisky Saloonu, který stojí v malém městečku Stetson City kdesi na Divokém západě, se strhne rvačka. Majitel podniku Doug Badman uklidní rozvášněné pistolníky vystoupením "famósní arizonské pěnice" Tornado Lou, která zazpívá píseň o šampiónu svého srdce. Ve chvíli, kdy se pistolník Grimpo chystá vypít svého oblíbeného "supercloumáka", objeví se v saloonu pan Goodman s dcerou Winnifred, kteří se snaží pomocí letáků a písně odvrátit pistolníky od pití alkoholických nápojů. Jedinou odpovědí jim jsou urážky. Tu se však v saloonu objeví sličný kovboj v bělostném oděvu a poručí si sklenici kolalokovy limonády. Potom hravě donutí Grimpa, aby se omluvil půvabné Winifred a než odjede, stačí ještě zlikvidovat bandu bankovních lupičů a probudit v srdcích Winnifred i Tornado Lou hlubokou lásku. Zanedlouho se Trigger Whisky Saloon ocitne na pokraji bankrotu, protože pistolníci popíjejí kolalokovu limonádu v sousedství, kde pan Goodman otevřel nealkoholický bar. Jenže na scéně se objeví Badmanův bratr Horác, padouch známý pod jménem Hogofogo. Ten přetáhne pistolníky zpět k whisky a zmocní se Winnifred. Limonádový Joe vše vidí díky zrcadlení vzduchu, tzv. Fata Morganě, a dívku zachrání. Vyzná jí lásku a pak se vydá zachránit podnik jejího otce před zánikem. Hravě si poradí s pistolníky, ale podlehne zákeřné léčce, kdy je mu ve sklenici kolalokovy limonády podstrčena lihovina. Kdo se však posupně směje, směje se předčasně, protože ani takové drobnosti, jako je dvojitý průstřel srdce, nemohou bělostného hrdinu rozházet.

Jak se moří revizoři

Aloise Hanuše 230, 56164 Jablonné nad Orlicí

První člověk

Karla Čapka 374, 56169 Králíky