Akce v okolí

15 zastavení jara - výstava panenek

Nový dvůr 143, 56151 Letohrad
Typ

Plánujete výlet do Letohradu? V Muzeu řemesel v Letohradě bude přímo v expozici na trase A výstava tří set krásných panenek. Výstava potrvá od dubna do konce června.

VÝSTAVA, KDE PLATÍ „DOTÝKEJTE SE“: RADEK PILAŘ DĚTEM ANEB RUMCAJS SLAVÍ PADESÁTINY!

nám. Přemysla Otakara II., Vysoké Mýto
Datum konání

Proběhnout se minibludištěm v lese Řáholci, vyzkoušet si praxinoskop, hru světla a stínu na zpětném projektoru nebo si pohrát s pohyblivými postavičkami ze známých pohádek – to vše nabízí návštěvníkům výstava Radek Pilař dětem aneb Rumcajs slaví padesátiny, která je celou letní sezonu přístupná v Městské galerii Vysoké Mýto. Zde neplatí obvyklé napomínání: Nesahat! Nerušit! Naopak: Hrajte si! Tvořte! Smějte se! Unikátní interaktivní expozice, jejíž součástí je i promítání pohádek, je určena především rodinám. Procestovala svět, v roce 2013 ji poprvé spatřily děti v Praze a od té doby si ji prohlédly také v Moskvě, Soulu, Plovdivu, Piešťanech, v Mnichově… a nyní je zpět v České republice, a to právě ve Vysokém Mýtě! Výstava potrvá do 27. srpna, ve všední dny je otevřena od 8.30 do 17, o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin. Galerie sídlí v jednom objektu společně s Muzeem českého karosářství. Když se tedy dostatečně vynadíváte na tvorbu českého ilustrátora, můžete pro změnu obdivovat automobilové veterány.

Transformers: Poslední rytíř

Nádražní 42, 56002 Česká Třebová

Rozpolcený

Komenského 281, Pražské Předměstí, 56601 Vysoké Mýto