Obecní symboly

Návrh obecních symbolů (znaku a vlajky) vypracoval heraldik Miroslav J.V.Pavlů.

Ze čtyř předložených variant vybralo na svém zasedání dne 23. září 2014 zastupitelstvo obce variantu č. 1. Při rozhodování bylo přihlédnuto k výsledkům ankety obyvatel obce, kde tato varianta dostala nejvíce hlasů.

Návrh znaku a vlajky obce Ostrov byl zaslán podvýboru pro heraldiku a vexilologii Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, který 24. listopadu 2014 udělení symbolů naší obci chválil. 

Písemný dokument převzali zástupci obce z rukou předsedy PS PČR Jana Hamáčka dne 26. března 2015.

 

ZNAK

Stříbrno-červeně polcený štít s modrou hlavou.

Nahoře tři zlaté lilie, vpravo polovina černé zubří hlavy se zlatou houžví v nozdrách a s červeným vyplazeným jazykem, vlevo zlatá radlice ostřím dolů, se dvěma červenými růžemi po sebou.

 

VLAJKA

List tvoří tři svislé pruhy, bílý,modrý a červený v poměru 3:2:3. V bílém vlajícím pruhu půl černé zubří hlavy se žlutou houžví v nozdrách a s červeným vyplazeným jazykem, v prostředním modrém pruhu tři žluté lilie pod sebou, v červeném vlajícím pruhu žlutá radlice ostřím dolů se dvěma červenými růžemi pod sebou. Poměr šířky k délce listu je 2:3.

 

 

VÝKLAD OBECNÍCH SYMBOLŮ

Z pečetí převzatá znamení radlice a květů, transformovaných do podoby heraldické růže, provází připomínka vlády Pernštejnů - polovina zubří hlavy s houžví v nozdrách.

Zlaté lilie v modré hlavě štítu byly převzaty ze znaku cisterciáckého řádu a připomínají tak období, kdy Ostrov náležel zbraslavským cisterciákům.

 

                             

 

    

 

 

 

 

 

                                        

 

  

28. 6. Lubomír

Zítra: Petr a Pavel

Ordinační hodiny Mudr. Mertlíka v Dolní Dobrouči

OD Dr Mertlík218.pdf

Jízdní řády

jízdní řády a možnosti využití systému IREDO

Mapa obce Ostrov

mapa obce

 

http://www.survio.com/survey/d/T0I4Q3A2V4P3V7H4A

Návštěvnost stránek

107840